Sbohem léto! Sezónní koktejly v nabídce pizzerie Morava

09.09.2017 Pizzerie Morava

Sbohem léto! Sezónní koktejly v nabídce pizzerie Morava

Léto nám uteklo rychle, ale stejně se nám chce užít ještě trochu tepla a letní nálady… Pravě proto budeme v průběhu celého září vyprovázet krásné letní dny se třemi sezonními koktejly: Caipirinha, Cuba Libre a Mojito. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Proto Vám s radostí připomeňme historii těchto vynikajících koktejlů.

Caipirinha. Je klasifikován jako All day cocktail. Patří mezi oficiální koktejly Mezinárodní asociace barmanů (IBA) v kategorii „Moderní klasika“. V Rio de Janeiru se koktejl Caipirinha prodává všude a je považován za nejlepšího přítele těch, kteří chtějí začít den s dobrou náladou, ale nepokazit ho nadměrným množstvím alkoholu.

Cuba Libre. Podle nejpopulárnější verze se koktejl narodil v roce 1900 v „Americkém baru“ v centru Havany. Jakýsi kapitán Russell z americké armády si objednal ledem chlazenou směs rumu a nedávno dovezené na Kubu Coca-coly s přidáním limetkové šťávy. Vojákům směs se velmi líbila a jejich nadšení přerostlo v přípitek za svobodnou Kubu.

Mojito. Ještě jeden kubánský koktejl oblíbený po celém světě. Autorství předchůdce Mojita (koktejlu “Drak“) připisují anglickému pirátu Francisovi Drakeovi. Dokonce existuje spousta verzí vzniku Mojita. První známý recept Mojita je zaznamenán v barmanské příručce Havanského baru Sloppy Joe’s Bar v roce 1931.

Pizzerie Morava má ráda tradice. Koukali jste již na naši historii pizzy za 90 sekund?

No Comments

ODESLAT KOMENTÁŘ

Sign up for our newsletter and get 20% discount on the next order.

pizzeriemorava

Simplify ordering pizzas in the future

Register now
nahrává se...
Запросов 208, за 0,758 секунды.